Odvaha myslet a žít

9. června 2014 v 13:15 |  Dopisy Karlu Čapkovi

"Statečnost intelektu, to nejsou vážné názory, to je odvaha pořád myslet."

(Karel Čapek)
K tomuto videu, které jsem dostala do emailové schránky jsem napsala: Konspirace nebo realita? Myslím si, že konspirace. Pokud by to byla skutečnost, pak by původci těchto pokusů hubili i sami sebe. To mi nedává smysl. A tím jsem udělala za konspirací tečku. No a ráno se mi čáry na obloze objevily v plné parádě a samozřejmě po zhlédnutí toho videa mne přinutily zamyslet se.


Video je o tom, že kvůli globálnímu oteplování je potřeba drastickým způsobem snížit emise CO2 a jádrem věci je to, že v rámci redukce CO2 je třeba redukovat populaci. Proto podle některých odborníků se z letadel cíleně vypouštějí chemikálie, které mají zpomalit globální oteplování. Za letadly se pak objevují čáry, které mizí až po několika hodinách a mohou vážně poškodit zdraví. A objevují se nejen v USA ale už i u nás, Jedna věc je jistá, že v tomto chaosu na každém šprochu pravdy trochu, celou pravdu z médií očekávat nelze a máme dvě možnosti. Nechat se ovládnout strachem a onemocnět anebo Kristovým pokojem, jiným, než tím, který dává svět a každý si může vybrat, co chce.

Po uveřejnění textu s obrázky jsem dostala toto vyjádření:

"Pokoj vám zanechávám, svůj pokoj vám dávám; ne jako dává svět, já vám dávám. Ať se vaše srdce nechvěje a neděsí! … Již s vámi nebudu mnoho mluvit, neboť přichází vládce tohoto světa. Proti mně nic nezmůže." (Jan 14)


Kdo v úkrytu Nejvyššího bydlí, přečká noc ve stínu Všemocného. Říkám o Hospodinu: "Mé útočiště, má pevná tvrz je můj Bůh, v nějž doufám." Vysvobodí tě z osidla lovce, ze zhoubného moru. Přikryje tě svými perutěmi, pod jeho křídly máš útočiště; pavézou a krytem je ti jeho věrnost. Nelekej se hrůzy noci ani šípu, který létá ve dne, moru, jenž se plíží temnotami, nákazy, jež šíří zhoubu za poledne. Máš-li útočiště v Hospodinu, u Nejvyššího svůj domov, nestane se ti nic zlého, pohroma se k tvému stanu nepřiblíží. On svým andělům vydal o tobě příkaz, aby tě chránili na všech tvých cestách. Dám mu vyváznout, neboť je mi oddán, budu jeho hradem, on zná moje jméno. Až mě bude volat, odpovím mu, v soužení s ním budu, ubráním ho, obdařím ho slávou, dlouhých let dopřeji mu do sytosti, ukáži mu svoji spásu. (Žalmy 91)

Kdo zachováváte těžké, nelidské, surové a hříšné příkazy ďáblovy, obraťte se! Nebojte se ďábla, nic proti vám nezmůže, když anděl pokání, pán nad ďáblem je s vámi. Ďábel sám se bojí a strach z něho není na místě. Nebojte se jej, on před vámi uteče.

Venku je krásně. Otevřela jsem okno dokořán a pokračovala v pravidelné ranní rozcvičce líného těla, jehož pohybové ústrojí je nutné udržovat v pohybu až do posledního dne :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama