„Buď tou změnou, kterou chceš ve světě vidět“

11. června 2014 v 11:43 |  Politika

"Poznáte pravdu a pravda Vás vysvobodí."


"Ještě nikdy nestálo lidstvo před tolika úkoly. Naše doba je dobou revoluční ve vyšším smyslu toho slova - dobou revoluce nikoli materiální, nýbrž mravní. Tvoří se vyšší pojetí společenského řádu a lidské dokonalosti."

Nespravedlivý svět založený na moci jedněch a otroctví druhých, bude nahrazen uznáním rovnosti všech lidí. Boží království přichází a na nás je, jakým způsobem. Konec věků znamená konec určitého světového názoru, určité víry, způsobu lidského života a počátek jiného způsobu spolužití. Stačilo by pochopit a sjednotit se. Vnější příznaky jsou viditelné v chladné vypočítavé krutosti i ve zlobě a zoufalství, v nesmyslném zbrojení a v tom, že despotické ideologie jaké známe z minulosti, jsou nahrazeny nejtvrdší formou kapitalismu - novodobým otroctvím, v chorobném rozvratu umění a bezcitném utlačování slabých silnými je, že neexistují žádné zábrany dobra proti zlu a žádné zásady pro život.
Řešení hledáme a provádíme prostřednictvím nejrůznějších iniciativ, stran, hnutí, protestů, podpisových akcí a nevím jakých ještě nejrůznějších činností, mnohdy jedni proti druhým a každý z nás je jen samostatnou kapičkou v moři. A po hospodách se dál bezmocně diskutuje, jestli vytáhnout na Prahu s vidlemi nebo jenom s holemi, ale to jsou projevy zoufalství. Lidé čekají na nějakou seriózní, vážnou nabídku. Je nutné postavit na první místo prospěch věcí veřejných, domluvit se, SJEDNOTIT SE, společně vypracovat, předložit, prosadit a obhájit srozumitelné konkrétní řešení obnovy. A pokud taková společná strana neexistuje, je nutné ji založit a v zájmu obnovy jednotu vytvořit.

Dá se však ještě očekávat, že vládní a církevní představitelé a příslušníci vyšších tříd pochopí, že to co nazývají civilizací a kulturou, je jen prostředkem a důsledkem otroctví a že všichni společně ve spolupráci nahradíme jednu vládní formu jinou? Nevím, vím ale, že čas se přiblížil. Možná jsme už tam, kde obnova opravdu musí přijít už zdola a pak úkolem nás, kteří jsme otroky vlád, není nahradit jednu vládní formu jinou, nýbrž osvobodit se od každé lidské vlády.

Aby však člověk nemusel poslouchat vládu, musí poslouchat Boha, to znamená žít dobrým a mravným životem. Neposlouchat lidi můžeme jen tehdy, posloucháme-li nejvyšší a pro všechny platný zákon Boží. Nemůžeme být svobodní a jednat proti nejvyššímu obecnému zákonu vzájemné služby."

Ale ať tak či jinak, zachrání nás jedině spolupráce. "Svobody nikoli domnělé, nýbrž skutečné, nedosáhneme barikádami ani vražděním, ani žádným jiným vládním zřízením, nýbrž jen tím, že odstraníme poslušnost vůči každé lidské vládě. Má-li se pracující lid zbavit všeho zla, musí bez boje a bez násilí odpírat vládě poslušnost, a bez odporu snášet násilí. Přestat poslouchat vládu a její pozvolný a nutný zánik povede k tomu, že mezi lidmi bude méně násilí, méně utrpení a zla, bude se pokojně žít podle nejvyššího zákona vzájemné služby bez násilí válečného, daňového, pozemkového a jiného druhu násilí."

"Bývá zvykem rozumět slovem "náboženství" buď nějakou mystickou definici neviditelného světa, nebo jisté obřady, kult, který posiluje, utěšuje a povzbuzuje lidi v jejich životě, nebo výklad původu světa, nebo mravní zásady pro život, posvěcené božím přikázáním. Pravé náboženství však především odkrývá onen nejvyšší zákon společný všem lidem, který jim dá pro ten který čas největší blaho."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama