To je naším cílem - Vzpomínka na Milana Valacha

23. května 2013 v 15:41 |  Vzpomínky, poděkování a přání

Z korespondence:


> ------------ Původní zpráva ------------

> Od: valach

> Předmět: [pdemokracie] info

> Datum: 25.10.2012 16:48:49

> ----------------------------------------

To je naším cílem,
i když to zní moc pěkně na to, aby to mohla být pravda:

"Jeden antropolog navrhl hru pro děti z afrického kmene: Položil koš plný ovoce ke stromu a řekl dětem, že kdo se tam dostane první, vyhraje všechny sladké plody. Když jim řekl, aby vyběhly, všichni se chytly za ruce a běžely spolu. Pak spolu seděly a užívaly si dary Země. Když se jich zeptal, proč neběžely tak, aby někdo z nich měl všechno ovoce pro sebe, řekly: "UBUNTU, jak by někdo z nás mohl být šťastný, když by všichni ostatní byli smutní?" "UBUNTU" v Xhosa kultuře znamená: "JÁ JSEM, PROTOŽE MY JSME.""

> Něco více o koncepci UBUNTU v angličtině


Zdraví

Milan Valach

... je to tak krásný, že jste mě málem rozbrečel a to se hned tak někomu nepodaří :-)

Je Usmívající se

Milan
Víme o svatosti jako přímé cestě k cíli. Víme o hříšnosti, odvádějící člověka do záhuby duše i těla. My věřící cítíme v sobě kolísání ode zdi ke zdi. Jak to dopadne? Nauka většiny denominací to definuje takto: "Kdo nepřijme Ježíše jako osobního Spasitele během svého života, nemůže dojít spásy (čili je zavržen, jde do pekla). Ptáme se: vztahuje se to také na buddhisty, hinduisty, muslimy atd.? Můj známý kazatel mi řekl: Tito všichni půjdou do pekla, stejně jako nevěrci. To není zrovna dobrá zpráva, těchto lidí je většina! Ježíš ale mluví o žních, tedy o úrodě, což znamená většinu, nikoli nezdar Božího podniku.

Kdo žije podle svého svědomí, i když o Bohu neví, přece k Němu dojde. Vždyť Ježíšovo jméno znamená v překladu: "Bůh zachraňuje, osvobozuje." Zachraňuje v posledním okamžiku svobodného rozhodování na samém konci darovaného času, osvobozuje ho zároveň od zátěže předsudků, nevěry, od hlouposti pýchy, neposlušnosti a vzdoru. Tváří v tvář Kristu každý člověk uvidí sám sebe v pravém světle a zhrozí se pohledem do propasti své ubohosti, a chytí se podávané ruky. Přijme nabídku lásky a milosrdenství Pána. V této krystalicky čisté hodině pravdy snad jen málokdo řekne NECHCI TĚ. Odmítnout může jen člověk absolutně zatvrzelý ve zlém. Ten, kdo celý životu říkal dobru Ne a ke zlu ANO.

V této nauce je naděje pro všechny, o něž se třeseme ve strachu o jejich věčný život. O jejich spásu. O to, jak dopadli nebo dopadnou na věčnosti. Jen úzkoprsý duch nedůvěřuje Boží lásce.

Očekávaná otázka Ježíše v tu chvíli zní: "Miluješ mě?" V krajním případě: "Dovolíš mi, abych Tě miloval?" To snad odzbrojí nejen nepřipraveného, ale i zatvrzelce. Teprve takovéto pojetí Božího milosrdenství ukazuje jeho úroveň. Není samoúčelné, vede ke stolování s Bohem. K povznesení, povýšení, vyznamenání a oslavení člověka. (Jan Rybář - Kam jdeme) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama