Sex a smysl života

29. května 2013 v 20:45 |  Půlnoc nad knihami

Lidé objevili, že sex vydělává peníze, a to proměnilo sex v průmysl. Sex se využívá k propagaci oblečení, aut, časopisů, hudby atd. Pokud se peníze hrnou, kdo se stará o vliv na mládež? Hvězdy rocku a popu bývají našimi vzory. Oblékáme se jako oni, češeme se jako oni, milujeme se jako oni. Kdo se ale může nakazit, kdo otěhotnět? A kdo na tom vydělá? Uvádí se, že Madona či rockové hvězdy varují občas na koncertech před AIDS. Ale co celým svým životem propagují? Jsou to lidé, kteří využívají sex k tomu, aby si získali slávu a peníze.

Dovolujeme médiím, aby nás sytila sexem. V kinech a televizi se ukazuje z 85% sex mimo manželství. Dovolujeme, aby média plnila naši mysl násilnými scénami, a násilnickou společností to končí. Jak nás to ovlivňuje? Působí-li na všechny lidi stále stejný negativní vliv, je těžké být odlišným a stát proti tomu. Je daleko snadnější prostě jít s proudem.

Není pochyb o tom, že sexu se zneužívá a že nezdravá posedlost naší kultury sexem je škodlivá. Nicméně musíme uznat, že za tímto velkým zájmem společnosti o sex se skrývá volání srdce po lásce, zoufá snaha nalézt smysl života. Rakouský psychoterapeut Viktor Frankl řekl: "Když společnost ztrácí smysl své existence, v touze najít lék proti emoční bolesti se zuřivě vrhne na sex". Frankl soudí, že pokud společnost ztrácí smysl své existence, obrací se na sex a přetváří jej v cosi, čím by nikdy neměl být - v odpověď na naši vnitřní prázdnotu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama